Hakkımda

1975 yılında Ankara' da doğdum. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara' da bitirdim. Eskişehir Anadolu Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesini bitirdim. 2000 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü' nde çalışmaya başladım. Evliyim ve 2 kızım var.

Bilgisayar Bilgisi

Donanım kurulum ve arıza teşhis. İşletim Sistemi Kurulum, bakım ve güncelleme. Sunucu Sistemleri Windows Server 2003,2008,2012 kurulum bakım ve güncelleme. Active Directory Kurulum ve Yönetimi, Cluster, Failover Cluster, WUS, SMB, FTP, DHCP, DNS, Hyper-V, Print Services, RDS, KMS Sunucu Rolleri Kurulum ve Yönetim. Fujitsu Eternus, EMC Isilon, IBM Storwize depolama Sunucuları Yönetim, Kerio Firewall Kurulum ve Yönetim, Symantec Endpoint Server Kurulum ve Yönetim. Bilgisayar Kursu Eğitmenliği 2003-2005 Bilge Adam Sistem Yönetimi Kursu 2013

Deneyimler

PHP-Nuke CMS sistemi ile web sitesi tasarımları.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Bilgi İşlem altyapısı sorumlusu. Microsoft NT Server-Workstation, SharePoint, CCTV kamera, ID Cart Control sistemleri üzeine ilk çalışmalar ve projeler.

Mambo CMS Türkiye Destek Sitesi kurulum ve türk kullanıcılara hizmet.
İlk türkçe paketin tercümesi ve yayınlanması.
PHP Hazır Scriptler, Hosting Panelleri Bilgisi

Ülke içinde ilk kablosuz ağ iletişimli Windows Domain projelendirme ve kurulumu. Valilik ve bağlı birimlerin teknik altyapılarının geliştirilmesi için proje planlama ve satın alım süreçlerinin yönetimi. Silopi Topluma Kazandırma Merkezi teknik altyapının kurulması. Şırnak Emniyet Müdürlüğü ve Şırnak valiliği Web Sitelerinin tasarlanması.

3000 PC, 8000 Client Active Directory ortamının tüm Türkiye Geneli 81 lokasyona kurulumu, Server ve Storage Parkı Planlama, Geliştirme ve kurulumu. Sistem için bakım onarım personelinin eğitiminin sağlanması için kurs ve müfredat planlaması. Ana Merkez Personel Eğitimi. Windows Server 2008, 2012, Storage Fujitsu Eternus, EMC VNX, Isilon, IBM Storewiz, Qnap Enterprise Nas, Synoloji modüllerinin baş yöneticisi. EMC Isilon storage ünitelerinin 25 lokasyona kurulumunun bizzat gerçekleştirilmesi. Cam, yazılım ve donanım bakım onarım güncelleme personeli eğitimi.

Joomla CMS İlk Türkiye destek sitesinin www.joomla.gen.tr kurulumu ve yönetimi.
Joomla Türkiye Resmi Sorumlusu
Joomla Turkish Language Coordinator
İlk joomla türkçe paketinin çevirilmesi ve yayımı işi.
Web Site teknolojileri üzerine destek vermek amacıyla www.mjturkiye.net sitesinin kurulumu ve işletilmesi. Tüm CMS sistemlerine destek verilmesi
Hazır Kurulu Joomla Paketlerinin yayımlanması. (Joomla MJ Edition)

Hazır kurulu CMS sistemlerine sahip web sitelerine hizmet vermek amacıyla MJ Server Hosting Şirketinin kuruluşu ve yönetimi. Devredilme 2011

Şırnak Cizre Emniyet Müdürlüğünün bilişim ve mobese sisteminin yönetimi. PC ve Sunucu parkının planlanması ve geliştirilmesi. İnsansız Hava Aracı IHA görüntülerindeki kodlamadan kaynaklanan gecikmenin giderilerek alıcılara aktarılması. Operasyon Ekip Amiri. Cizre Sur ve Cudi Mahalleleri Zırhlı Ekipler Amiri.


Yorumlar

Popüler

Eski Bluetooth Kulaklıkları Çöpe mi Atıyoruz?

Via Tarayıcı - 1MB 'lık Mucize

Elveda SuperSu Merhaba Magisk